Tygříci – Tábor

Tábor 2023


Aktuality

Zde budeme přidávat aktuální informace tak, jak budou časem vznikat.

Aktuální stav agendy kolem tábora je v tabulce dole na stránce.

26.6. Pokyny pro příjezd kluků:

Příjezd má být podle pokynů mezi 16-18 hodinou, ale doporučujeme přijet spíše krátce po té 16 hodině, aby bylo dost času na ubytování syna. Ale určitě nejezděte dříve! Doděláváme tábor a nemůžeme se vám ještě věnovat. Nicméně ideální by bylo, kdybyste nepřijeli všichni najednou – jak jsem již psal dříve, na parkovací místo se vejde odhadem 6 aut. Což se ale asi nedá zorganizovat. Pokud vás přijede najednou více, nezbude než abyste na místě jen vyložili věci, odjeli s autem do vsi a pak teprve věci dolů donesli. V žádném případě nejezděte dolů (až na dohodnuté výjimky). Na parkoviště postavíme hlídku, která bude parkování organizovat. Připomínám, kdo jste již nepředali dříve, přivézt podle pokynů k táboru kopii kartičky pojišťovny.

29.6. Pokyny ke stavbě tábora:

  • V pátek bude sraz v 17:30 (nebo o něco dříve) ve Velbězích. Zaparkujte zatím někde ve vsi, parkování potom bude na místě podle plánku, uvedeného níže. Je třeba parkovat od příjezdové cesty doprava, pod stromy. Jak jsem psal dříve, musíme dodržet pokyny majitelů louky. S sebou pití, (jídlo), pracovní rukavice a oblečení, hodit se možná může baterka. Připomínám, že stále platí, že by se hodil ještě někdo navíc.
  • V sobotu sraz 9:00 na tábořišti – mělo by být po deštíku. Dolů nejezdit, pro parkování platí totéž co v pátek. S sebou pracovní rukavice a oblečení, hodit se bude sekera nebo kladivo, plus štípací kleště. K obědu bude připraven chléb s paštikou a bude zajištěn i čaj, eventuálně si vezměte to, co pijete.

29.6. Moc děkujeme všem, kteří pomáhali se stavbou kuchyně. Naše společné dílo bude (doufám) ještě dlouho sloužit Tygříkům a ponese vaše zásluhy. A musíme se Petrovi a jeho dělníkům nějak odvděčit.

20.6. K dnešnímu dni máme kompletně uzavřenou agendu k táboru (i zaplaceno). Děkujeme všem. U Míši a Doktora poprosím pokud možno o originál potvrzení o zdravotním stavu – stačí předat při příjezdu na tábor. Potvrzení (platné 2 roky vám vrátíme po táboře. Jen ještě připomínám, že při příjezdu na tábor máte všichni ještě předat kopii kartičky pojišťovny – pokud jste již nepředali dopředu. Tak teď hlavně, aby ještě někdo (ani z nás vedoucích) neonemocněl.

16.6. Víkend jsme opět strávili makačkou na kychyni – děkuji všem zúčastněným. Nicméně stále se nám nepodařilo položit lepenku na střechu. Bylo to proto, že celou sobotu byly v krátkých intervalech dešťové přeháňky. Takže bohužel kuchyně stále není funkční. A to mají během týdne přijít velké slejváky! Znamená to tedy ale, že hledáme termín a pomocníky na položení lepenky. Zbývá již jen jediný (!!!) víkend do tábora. Kdo byste mohl?

8.6. Podařilo se mi dojednat parkování na místě, až povezete kluky na tábor. Majitelé louky nad místem, kde se parkovalo dříve, nám vyšli vstříc. Bude třeba dodržet jejich pokyny o tom, kde parkovat, ale měli byste se vejít. Plánek místa pro parkování, umístěný níže, jsem také aktualizoval. Ale bude potřeba si tam kousek vysoké trávy, kam se nedostanou zemědělci s velkými stroji, posekat. Kdo můžete vzít sekačku (strunovou/křovinořez)? Vejde se tam odhadem 6 aut. Pokud by vás přijelo najednou více, nezbude než abyste na místě vyložili věci, odjeli s autem do vsi a pak teprve věci dolů donesli.

8.6. Upozorňujeme, že zítra je termín pro zaplacení táborového poplatku.

5.6. Totálně utahaný, ale s radostí oznamuji, že se nám přes víkend podařilo postavit hrubou stavbu nové kuchyně. Obrovské díky všem rodičům, kteří se stavbou pomohli. A ještě větší díky našemu stavbyvedoucímu Petrovi, tatínkovi Špiona, který vše logisticky zajistil a navíc ještě přivezl několik dělníků z firmy. Bez nich a jejich zkušeností by to nestálo. Radost ale není úplná. Kuchyně není dokončená a tudíž je stále nezpůsobilá na táboře fungovat. Je již tedy jisté, že bude nezbytné ji dokončovat o víkendu 17.-18.6. (během předtábora). Potřebný počet pomocníků ještě upřesníme.

2.6. Pokyny ke stavbě kuchyně 2.-4.6.:

  • sraz: pátek 16:30 ve Velbězích na návsi, sobota a neděle 9:00 na táboře (podle toho, kdy se účastníte)
  • s sebou: pracovní rukavice a oblečení, dobré boty, jídlo a pití na pátek a sobotu ráno (kdo jede v pátek), ešus, lžíce, vidlička, možná hrneček na čaj, doporučuji ručník
  • kdo bude přespávat: spacák, karimatka, baterka, hygienické potřeby
  • stany máme asi pro 9 lidí
  • jídlo a pití bude zajištěno

29.5. Moc děkuji za pomoc oběma partám na včerejší přípravě materiálu na kuchyni v dílně u Petra. Udělali jsme obrovský kus práce! Doufám, že jste se moc nezničili (narozdíl ode mě ? a půjde nám podobně dobře i vlastní stavba teď o víkendu. Bohužel se ale ukázala velká komplikace. Potřebovali bychom někoho již na pátek zhruba někdy po poledni. Dokážete někdo pomoci? Jde o dopravu (a překládání) veškerého materiálu a nástrojů.

23.5. Do WhatsApp skupiny byli přidáni ti, co se hlásili na práci v dílně 27. a 28.5.

22.5. Po nepříjemných zkušenostech z loňska přidáváme toto pravidlo: Pokud někdo povezete kromě svého syna nějakého jiného Tygříka (samotného), což oceňujeme, tak se ale také o něj musíte postarat na místě. Tedy zabydlet ho.

21.5. Několik dobrých zpráv:

  • Cesta k táboru je (sice nijak skvělá, ale) průjezdná. Problém ale bude se zparkováním. Na místě, kde obvykle parkujete když přivážíte kluky, je místo pro tak maximálně 3 auta současně. Budeme se snažit něco vymyslet.
  • Stará kuchyně byla úspěšně zbourána, a to dokonce v mnohem kratším čase, než jsem myslel. Děkuji všem, kteří se zúčastnili!

16.5. Vytvořil jsem WhatsApp skupinu Tygříci – rodiče, kam jsem zatím přidal rodiče přihlášené na bourání kuchyně 20.-21.5.

16.5. Podařilo se přihlásit tábor Tygříků do programu Aktivní město. Kdo bydlíte na Praze 5 nebo 6, můžete žádat o příspěvek. Podrobnosti níže.

14.5. Doplněn odkaz na formulář pro žádosti o hrazení zaměstnavatelem (viz níže). Nepřehlédněte termín 31.5.

12.5. Právě čtu, že pošta od července zdražuje posílání dopisů. Myslete na to, až budete klukům kupovat známky.

11.5. Výše táborového poplatku byla schválena. Můžete tedy začít platit. Podrobnosti níže.

5.5. Na úterý 9.5. je svolána schůzka rodičů k táboru. Začít chceme v 18 hodin, ale pokud možno přijďte o chvíli dříve, abychom od vás stihli vybrat táborové dokumenty. Pokud nemáte možnost si formuláře vytisknout, napište, vytiskneme vám je. Další podrobnosti v mailu.


Informace k táboru

Vážení rodiče.

Na této stránce Vám chceme přehledně podat informace o chystaném táboře 2023.
Většinu informací o táboře naleznete také v dokumentu Tábor 2023 info (ke stažení na konci stránky).

Nejprve několik organizačních informací:

Tábor proběhne od neděle 2.7. 2023 do neděle 16.7. 2023.
Místo konání: u vesnice Velběhy nedaleko od Křečovic u Sedlčan (mapa).
Cena tábora je 4000,- Kč.

Do 13.6.2023 je třeba

  • dodat vyplněnou Přihlášku, Dotazník o zdravotním stavu a Souhlas s poskytováním informací – ke stažení níže (eventuálně vytiskneme), ideální je předání na schůzce rodičů k táboru, kterou chystáme

Do 9.6.2023 je třeba

  • zaplatit táborový poplatek na účet FIO: 2300061568/2010. Do Zprávy pro příjemce dejte přezdívku syna a text “Tygříci – tábor 2023” (například tedy “Míša, Tygříci – tábor 2023“) a nezapomeňte vyplnit variabilní symbol kluka. Platbu si můžete zkontrolovat na transparentním účtu.

V případě, že budete chtít využít hrazení tábora zaměstnavatelem:

  • nejpozději do 31.5. vyplňte tento střediskový formulář. Následně středisko nechá hromadně vystavit faktury a zašle vám je. V tom případě pro vás neplatí termín zaplacení 9.6. Není tedy třeba, abyste to hradili ze svého a pak jsme vám to vraceli.

Praha 5 a Praha 6 poskytují v rámci akce Aktivní město na tábory příspěvek ve výši 800,- Kč na 1 dítě (musí mít trvalé bydliště na jedné z těchto Prah). Středisku se podařilo tábor Tygříků zaregistrovat.

Zde jsou pokyny tak, jak to fungovalo vloni (nemám postup ověřen, musel bych se také zaregistrovat):

  1. Zaplaťte plnou částku za tábor.
  2. Podejte si žádost v Aktivním městě, kde se zaregistrujte, zvolte program, najděte tábor Tygříků (nejlépe vyhledat podle poskytovatele Junák – český skaut, středisko Dvojka Praha, z. s.) a podejte žádost o příspěvek.
  3. Středisku o tom přijde notifikace (středisko požadavky schvaluje – že se skutečně jedná o účastníka tábora) a žádost schválí.
  4. Následně vám středisko vrátí částku ve výši příspěvku, poté co ji dostane od Aktivního města. To se stane po vyúčtování tábora, tedy zhruba v srpnu či září.

Žádejte co nejdříve, peněz je omezené množství. Nejpozději do 9.6. V případě nějakých nejasností se na nás obraťte.


Letos se chceme odvážit přestavět naši starou a již chátrající kuchyni. Jde o velký objem práce a potřebujeme (jak jsme vás již informovali mailem) pomoci se stavbou. Chápeme, že je to velký problém, ale bez kuchyně by se tábor nemohl konat a my to vlastními silami nezvládneme. Akce proběhne takto:

  • 1. fáze 19.-21.5. 2023: zbourání a likvidace staré kuchyně a příprava staveniště.
  • mezifáze: 27.-28.5. 2023: příprava materiálu (v Praze, v dílně)
  • 2. fáze 2.-4.6. 2023: stavba nové kuchyně
  • 3. fáze 16.-18.6. 2023 (předtábor): dodělávky (podle okolností)

Na všechny tyto termíny potřebujeme dostatečný počet lidí a někoho s – co nejvíce – terénním autem.

Velmi nutně potřebujeme pomoci se stavbou či s bouráním tábora. Stavba probíhá víkend před táborem, od pátku – tedy 30.6. – 2.7. Pomoc potřebujeme v pátek a v sobotu. Musíme zejména naložit, odvézt (traktorem), vyložit a postavit stany pro kluky. Dále vykopat několik jam (odpadovka, latrína, vsakovačka a díra pro stožár) a postavit pár táborových staveb. Ale není to jen “práce pro chlapy”. Oceníme i vytváření zázemí, vaření, doplňování pití a utěšování padlých pracantů. ? Na stavbu ale rozhodně nechceme žádné děti. Zkusili jsme to, a vůbec se to neosvědčilo. Kluci se nudí a zdržují při práci.

Bourání pak je v neděli 16.7. Při něm je třeba vše naopak zbourat a zahladit, plus vše sbalit, poskládat do beden a na přívěsný vozík a odvézt do Prahy. Je to obrovská práce a my jsme již ze čtrnáctidenního tábora utahaní. Velmi uvítáme (a to je slabé slovo) několik rodičů, kteří s námi vydrží až do úplného finále – odvozu všech věcí z tábora a finálního uklizení louky. To znamená zhruba do 18 hodin. Počítejte prosím s tím, že pro pomocníky (ani kluky) již nemůžeme zajistit stravování, protože by to blokovalo rušení a balení kuchyně a jejího vybavení. Poslední jídlo, které zajistíme pro kluky, je snídaně.

Potřebujeme opět někoho s koulí na přívěsný vozík a se čtyřkolkou nebo terénním autem, aby nehrozilo uvíznutí, bude-li vlhko. Pokud máte možnost, prosím, ozvěte se. Odvoz tam potřebujeme 30.6., zpět 16.7.

Také je třeba zajistit dvakrát posekání louky včetně shrabání a odklizení trávy. Doufáme, že toto se podaří zajistit ještě před stavbou tábora, jako jindy.

Stejně jako v minulých letech bychom potřebovali, aby nám někdo v neděli nakoupil a přivezl nějaké potraviny. Abychom je měli na začátek tábora čerstvé, protože my sami odjíždíme již v pátek. Pokud můžete, prosím napište. Jedná se jen o nákup a dovoz, cenu vám samozřejmě uhradíme z táborového rozpočtu. Jen si nezapomeňte vzít paragon (pozor: nikoli fakturu), na kterém bude pouze ten táborový nákup. Pokud budete kupovat i něco pro sebe, tak prosím odděleně.

Jak je uvedeno v táborových informacích, u Tygříků je zvykem, že kluky na tábor i z tábora přivážejí rodiče. Auto můžete nechat zaparkované ve vsi, nebo zajet až na louku nad táborem. Na tomto plánku je uvedena trasa z hlavní silnice u Velběh do místa pro zaparkování. Prosíme, dále rozhodně nejezděte! Má to více důvodů, mimo jiné je tam špatná cesta a hrozí poškození auta nebo to, že po mokré trávě nevyjedete zpátky. Věřte tomu, už pro nás jednou museli přijet hasiči! Nezajíždějte prosíme auty ani do louky (pole), majitelům to velmi vadí a způsobili byste problémy, které by padly na naši hlavu a mohly by nám táboření v budoucnu zkomplikovat. Bohužel na místo se vejdou tak maximálně 3 auta – situaci ještě řešíme. Pro jistotu ještě plánek pěší trasy od místa parkování na tábořiště.


Nyní si něco povíme o vybavení stanu.

Napřed ale malá “technická”: Obrázky si můžete zobrazit zvětšené kliknutím sem. Otevřou se vám do nového okna na stránkách Zonerama. Tam jsou ale jen obrázky ve větším formátu, průvodní text k nim je jen zde. Zpět k tomuto textu, se vrátíte zavřením okna s obrázkem. ?

Kluci spí v podsadových stanech na dřevěných roštech. To je na jednu stranu výhodné (větrají) a na druhou stranu nevýhodné (jde tam zima a tlačí to). Proto je potřeba, aby na roštu byla umístěna karimatka (pěnová, nikoli “stříbrná”), která postel vyrovná. Jsou-li kluci odolní, mohou spát přímo na ní. Lepší je ale na karimatku dát nějakou nafukovací matraci – maximální rozměry jsou 190 x 70 cm při nafouknutí. Protože u ní ale hrozí nebezpečí protržení (stávalo se nám i několik případů za tábor), je dobré ještě pod ni dát deku. Obě varianty vidíte na obrázcích:

Máme nakoupenu zásobu pevné látky, kterou na vystlání postele poskytujeme, ale není jí moc. Pokud můžete, přivezte si prosím raději něco sami. Letos bude kluků na táboře hodně.

Už jsme psali, že rozměry matrace jsou do 190 x 70 cm. Ve skutečnosti je šířka postele většinou cca 72 cm, ale naše zkušenost říká, že třeba matrace široká 73 cm už byla příliš, takže se nechtěla vejít (překážela bočnice postele) a tak kluk pak spal většinu nocí z kopce. Máme celkem ozkoušenou tuto matraci – rozměry jsou před nafouknutím. Fungovat by asi pro menší kluky mohla i tato podobná.

Jako nejlepší se ale osvědčila tato matrace. Na postel se vejde, byť dost natěsno. Je docela bytelná a díky své tloušťce nepřekáží při sezení bočnice postele. Velkou výhodou je to, že má nafukovací ventil shora, který tudíž netrčí do stěny a lze ji dofukovat přímo ve stanu, klidně i pod spícím klukem. ?

Menší kluci se často vejdou na postel i s kufrem v nohách, takže ho mají při ruce. (V tom případě ale je lepší obejít se bez matrace, jen s karimatkou, nebo se pokusit sehnat kratší.) Jinak je kufr na podlážce pod postelí, a není k němu rychlý přístup. Kufr by každopádně neměl mít výšku větší, než 22 cm, půjde-li o plastový skořepinový kufr, u ostatních typů maximálně 19 cm, protože pod ním musí být podlážka. Vyšší kufr se pod bočnicí postele neprotáhne, a jediná možnost, jak se k němu dostat, je rozebírat postel. ?

Jedněm rodičům vděčíme za nápad, že se dají s výhodou použít plastové “kontejnery” pro ukládání prádla pod postelí – asi něco takového. Velmi doporučujeme! Pod postel se vejdou dva, jsou s víkem, nepropustné pro vodu a dobře se v nich udržuje pořádek – velmi doporučujeme. Každopádně maximální rozměry kontejneru jsou: výška 22 cm, délka 55 cm. Šířka je doporučená do 110 cm pro jeden kontejner či kufr, či dvakrát 55 cm pro dva kontejnery. Pro detailní pohled na prostor pro kufr či kontejnery se podívejte na Zoneramu, sem se mi to čertví proč nedaří vložit.

V případě pochybností doporučujeme zkusit si táborové věci do kapsáře a kontejneru (eventuelně kufru, pokud jej chcete klukovi na tábor dát) rozmístit a uložit.

Kapsář – asi nejsložitější věc na přípravu.

Na pravém obrázku nahoře a na následujícím obrázku si také povšimněte kapsáře, do kterého si kluci ukládají většinu často používaných věcí:

Všimněte si “plastických” kapes. Je to nutné, protože kapsář přišpendlujeme na boční stěnu stanu. Z tohoto důvodu (budete-li si jej šít, nikoli kupovat) nemusí mít “tunýlky” na provlečení tyčky. Příliš vhodná nejsou ani poutka (jako na obrázku vlevo) – často se během tábora utrhnou.

Pro velikost platí: čím větší, tím lepší. Může, a doporučujeme to, zabírat celou boční stěnu (jako na obrázku výše). Zejména, pokud se chlapec nevejde na postel s kufrem.

Je lepší, když má kapsy různě veliké. Několik větších kapes na větší věci, a pak malé kapsy – baterka, tužky, praporky atd.

Máme pro vás nalezených několik obrázků kapsářů, některé přímo od výrobců z internetu:

Na prvních dvou obrázcích vidíte velmi hezký a účelný vzor kapsáře, převzatý ze stránek skautů střediska Ještěd. Na druhém se u jeho střihu inspirujte tím, jak byl kapsář navržen. Rozměry a rozvržení kapes ale neberte doslova, my máme některé věci jinak. Naši kluci si například nechávají emál (=ešus) v kuchyni. Spíše tedy se pokuste rozmístit přímo věci vašeho syna. (Anebo prostě v té kapse bude mít něco jiného ? )

Do kapsáře patří oddílová výzbroj a často používané věci (baterka, kapesníky apod.). Náhradní oblečení je v kufru (či kontejneru) pod postelí.

Každopádně ta inspirace spočívá asi tak ve dvou věcech: 1. nedělat všechny kapsy stejně velké a 2. klidně se pokuste při jejich návrhu počítat přímo s tím, co v nich bude. Příklad: Víte, v čem si syn poveze hygienické potřeby, tak podle toho můžete navrhnout velikost kapsy na ně.

Další dva obrázky jsou z e-shopů, ty už nejsou tak dobré.

Oba tyto kapsáře ale mají buď tunýlek nebo poutka, což jsme již říkali, že není vhodné. Pokud jej budete kupovat, nevadí to, prostě se nepoužije. Ale pokud je budete šít, je to zbytečná práce. Nejvhodnější řešení je podle střihu nahoře, jen prostě nedělat tunýlek, ale jen rovnou, zaobroubenou látku. Rovněž je vhodné, má-li kapsář podobný kousek rovné látky na přišpendlení i na spodní straně, což na střihu není. Nejlépe se do něho dávají a hlavně z něho vyndavají věci, když pevně drží na stěně a neodstává.

Maximální velikost kapsáře je 170 x 40 cm, ale to je opravdu maximální velikost. Při výšce 40 cm už by to určitě chtělo alespoň nějaké kapsy nad sebou – ne všechny na plnou výšku. Také je dobré si všimnout, že boční strana podsady má uprostřed svislou lať (na obrácích postelí je dobře vidět). V tom místě můžete klidně asi na 10 cm kapsy nedělat, nechat jen podkladovou látku. Ještě lepší je udělat dva kapsáře o šířce max. 80 cm.

Co se týče velikosti kapes – ideální je asi tak, aby byly zhruba 5 cm hluboké (otevřené, nemyslíme vysoké). Budou-li o něco více, nevadí. Pokusíme se ještě časem vytvořit vlastní návrh, zatím zapojte fantazii.

Maminka Robota našla na webu tento kapsář, který vypadá docela dobře a měly by se na bok postele vejít dva. Jen je tam ta nevýhoda (i výhoda) s tím přehrnutím přes okraj bočnice stanu a tudíž možnost nasakování vodou při dešti. Takže by bylo dobré to nějak izolovat – proužek igelitu nebo přelepit izolepou.

Máme také jeden kapsář k zapůjčení na tábor. Pokud se nám vrátí v pořádku, tak cena za zapůjčení bude 100,- Kč, pokud by došlo k poničení, tak více.

Na uložení drobných předmětů mají kluci ve stanu stolky (obrázek vlevo). Nejsou ale moc velké a kluci se o něj ve stanu dělí. Proto není dobré na něho příliš spoléhat pro ukládání věcí. Slouží spíš na dočasné odložení.

Na obrázku také vidíte, jak mají kluci během celého tábora uložený kroj. Visí jim na šňůře na ramínku. Kluci se do něho oblékají minimálně jednou denně na nástup.

Na levé posteli si všimněte, že zde je kapsář i na zadní straně stanu. Příliš to nedoporučujeme, ale budete-li chtít, může tam rovněž být – kromě toho na boční stěně. Není totiž tak dobře přístupný, pokud kluci potřebují něco rychle najít a přinést.

Vašemu synovi jistě nebude vadit, bude-li mít hodně místa, kam si ukládat všechny věci (i s rezervou.) Jde o to, že tam bude trochu překážet při spaní (viz polštář na posteli vpravo).

Na zadní stěně je prostor na kapsář široký asi 50 cm.

Na fotografii je také vidět, jak jsou ramínka s košilemi ve stanu pověšena na šňůry ve vršku stanu. Je více možností, jak šňůry natáhnout. Jednu vidíte na fotografii vpravo, ale ta se příliš neosvědčila. Je vidět, jak jsou šňůry prověšeny. Proto velmi zásadně doporučujeme novější způsob, který je nakreslen na následujícím obrázku:

Trojúhelníky ze šňůry účinně zabraňují tomu, aby pověšené věci sjížděly vlastní vahou doprostřed stanu když se šňůra prověsí (jako na té fotografii).

Šňůry používáme i na sušení vlhkých věcí (přes noc nebo za deště; za slunce jsou venku na sušáku).

Proto je důležité, aby to šňůra unesla, a aby se přitom ani nijak významně neprohýbala. Jinak pak pověšené věci plandají klukům do obličeje. Doporučujeme pevnou pletenou šňůru (třeba lavinovou) o tloušťce 2-3 mm. Tlustší raději ne, vytvořila by na celtě hrboly, kde by se celta mohla poškodit. S umístěním a co nejlepším upevněním šňůry vám na místě pomůžeme.

Provázek (který mají kluci na táboře mít) se k tomuto účelu neosvědčil. Je tenký, takže když ho důkladně napnete, praská. A když ho nenapnete, po navlhnutí se prověsí a pověšené věci klukům ve stanu vadí. Šňůry je třeba asi 6 m (na celý stan). Můžete se tedy dohodnout se spolubydlícím tygříka a vzít ho jen jeden z vás.

Rovněž vám pomůžeme s připevněním dalších věcí na stan. Na posledním obrázku je zachycen jeden z mnoha způsobů, jak lze na podsadu stanu upevnit sekeru. Budete-li chtít, nutné to není. Sekeru kluci použijí během tábora nejspíše jen několikrát – zejména ti mladší, starší možná o něco častěji.

(Malé vysvětlení pro pozornější z vás: Na schůzce rodičů říkáme, že sekera musí být v obalu – anebo alespoň mít chráněné ostří. A pouhá ochrana ostří je právě tento případ. Zvětšíte-li si obrázek, je to tam dobře vidět. Ale také říkáme, že tento typ ochrany ostří není vhodný – dá se snadno ztratit a nekryje celou sekeru, takže k ní může vlhkost. Také když si kluk nevšimne, že ho tam má a začne sekat, snadno ho prosekne. Nejlepší obal je z kůže, ale asi nejnáročnější na sehnání. Můžete ho také ušít z hrubé látky, třeba džínoviny. V tom případě je dobré ostří chránit třeba několika vrstvami této látky, nebo všitím či vlepením něčeho bytelnějšího. Neseženete-li ani proužek kůže, docela dobře poslouží i tvrdý karton. Ale ne vlnitá lepenka! Každopádně něco, co sekeru neztupí.)

K sekeře obecně: Ze zkušeností, jaké sekery kluci na tábor vozí, víme, že sehnat dnes v obchodě opravdu dobrou sekeru je problém. Poradíme vám na schůzce k táboru, na co se při koupi soustředit. Každopádně všem – zejména těm, co ještě na táboře nebyli nebo budu mít sekeru novou – velmi doporučujeme přinést sekeru na schůzku, abychom vám mohli říci, je-li dobrá, eventuálně co na ní (včetně obalu) vylepšit.

Většinu informací budeme probírat na schůzce k táboru, kde bude prostor na to, abyste se na cokoli zeptali. A pokud vás něco napadne dodatečně, pak je na to čas (jako obvykle) po schůzce, nebo se zeptejte mailem, eventuálně telefonicky.

Přihlášení na tábor:


Pokud se vám přihlašovací formulář na jednodenku nezobrazuje, můžete zkusit jej otevřít v novém okně.

Přehled agendy a placení tábora

Stav k 20.6.

Tygřík VS Přihlášen Přihláška Dotazník o zdravotním stavu (rodič) Souhlas s poskytováním informací Potvrzení o zdrav. stavu (posudek lékaře) Zaplaceno
Termín: 13.6.2022 Termín: 9.6.2022
Míša 94082 9.5. 9.5. 9.5. 9.5. 16.6. 22.5.
Zapdos 94087 9.5. 9.5. 9.5. 9.5. 9.5. 21.5.
Bob 94090 17.5. 17.5. 5.6. 17.5. 17.5. 17.5.
Stopař 94092 9.5. 9.5. 9.5. 9.5. 9.5. 9.6.
Sokol 94096 2.5. 30.5. 30.5. 30.5. 8.6. 12.6.
Medvěd 94099 27.4. 9.5. 9.5. 9.5. 19.6. 30.5.
Kocour 94100 6.5. 9.5. 9.5. 9.5. 9.5. 5.6.
Radar 94101 9.5. 9.5. 9.5. 9.5. 9.5. 31.5.
Loďka 94102 8.5. 9.5. 9.5. 9.5. 9.5. 8.6.
Robot 94107 9.5. 9.5. 9.5. 16.5. 12.6. 9.6.
Puma 94108 8.5. 9.5. 9.5. 9.5. 9.5. 8.6.
Dron 94109 9.5. 9.5. 9.5. 9.5. 9.5. 29.5.
Jelen 94110 27.4. 9.5. 9.5. 9.5. 19.6. 10.5.
Myšák 94111 28.4. 9.5. 9.5. 9.5. 9.5. 5.6.
Orel 94113 11.5. 9.5. 9.5. 9.5. 14.6. 16.6.
Špion 94114 9.5. 9.5. 9.5. 12.6. 12.6. 9.6.
Puštík 94116 27.4. 9.5. 9.5. 9.5. 19.6. 30.5.
Pirát 94117 24.5. 9.5. 9.5. 9.5. 22.5. 24.5.
Doktor 94118 28.4. 9.5. 9.5. 9.5. 14.6. 16.5.
Číča 94119 23.5. 28.5. 28.5. 28.5. 7.6. 24.5.

Ke stažení