15. 11. 2018

Vedoucí oddílu

Žabka – Anastasia Čepelova

Ve Wakanu jsem nyní vedoucí oddílu, ale spíš bych se nazvala “koordinátorkou jiných skvělých vedoucích oddílu”. V oddíle jsem už 13 let, stále mě to baví, i když už dost jinak, než když mi bylo 7. Nejvíc mě baví pozorovat, jak se děti rozvíjejí – pořád mě něčím překvapují, utíkají dopředu mílovými kroky a připomíná mi to, jak moc ten čas letí :). Mimo oddíl se věnuji kde čemu – ve skautu se podílím ještě na přípravě různých kurzů, konferencí a večerů pro jiné skauty. “V civilu” studuji Marketing na UK a pracuji v kavárně jako provozní – personalistka. Když zrovna nejsem tam, ani ve škole, často se snažím nějak kulturně vyžít v divadle, na výstavě nebo alespoň u knihy.

Hrabalka – Zuzana Forštová

Kromě toho, že jsem byla vychovaná svými vedoucími podle skautských zákonů (a že se mi daří dodržovat hlavně bod “Skaut je veselé mysli”) jsem taky veliká kočkomilka a tak trochu renesanční umělec. Kromě sportu se věnuji snad všemu, nebo to tak aspoň často vypadá. Mezi mé největší koníčky patří čtení a psaní amatérských příběhů, kritik a recenzí, editace fotografií a videí, digitální i tradiční kresba a tvorba všeho druhu. Moc bych se chtěla stát psycholožkou (nejlépe tou školní, protože chápavých školních psycholožek je málo), zatím ale studuji sociologii a sociální politiku.

Zdenda – Zdeněk Havelka

Jsem z Moravské Třebové, kde se věnuju skautingu už jedenáctým rokem. Baví mě programování všeho druhu, čtení, hra na kytaru (ač v ní zrovna nevynikám), plavání, učení se nových věcí a stěžování si, že mám málo času, hudba a kvalitní filmy. I nekvalitní občas. Píšu knížku (vlastně 3) a rád bych programoval hry, natáčel skautský sitcom a hrál v kapele. Oblíbený citát: “Závaznost mravního ideálu nezávisí na tom, jakou má naději na úspěch.”

Lucka – Lucie Moozová

Jsem rodilá Pražačka, cestovatelka a hrdý knihomol. Studuji na Právnické fakultě Univerzity Karlovy a ve volném čase rozšiřuji své jazykové znalosti. Skauting jsem objevila poprvé ve Wakanské rodině a poté jsem přešla do prvního československého oddílu v Bruselu. Ve vedoucích skautských pozicích jsem již sedm let. Jinak ráda zpívám, tančím a jsem pro každou legraci!

 

Win’gu – Vojtěch Štejfa

Perfekcionista, nesmlouvavý, ale konstruktivní kritik, troubleshooter, nezmar. Ten, který neumí zastavit a odpočívat. Práce všeho druhu, nemožné na počkání, zázraky před jejich vyslovením. Stejným dílem přísný i kamarádský. Věčný tulák po oddílech, skaustkých i jiných, působení v nichž v něm vyrylo nesmazatelnou stopu. V neskautském životě, může-li vůbec něco takového vést, horolezec, vědec z povolání, běžkař, kutil, kytarista. Zastihnete-li ho o víkendu v Praze, pak zřejmě proto, že je nemocný. Jestli něco nesnáší, tak je to nespolehlivost a nucení ke konzumaci alkoholu.